Ogljični odtis izdelka
Ogljični odtis izdelka
Ogljični odtis izdelka (PCF) povzema skupne emisije toplogrednih plinov, povezane z izdelkom v njegovem življenjskem ciklu, od pridobivanja surovin do faz proizvodnje, uporabe in odlaganja.
Ogljični odtis izdelka (PCF) povzema skupne emisije toplogrednih plinov, povezane z izdelkom v njegovem življenjskem ciklu, od pridobivanja surovin do faz proizvodnje, uporabe in odlaganja.
V podjetju ETI d.o.o. smo v zadnjem desetletju poleg intenzivnih vlaganj v razvoj izdelkov in trgov veliko pozornost posvečali tudi digitalizaciji celotnega podjetja.
Na izobraževanju o trendih zaščite električnih inštalacijah so se nam pridružili projektanti iz Slovenije.
Gospodarska zbornica Slovenije (GZS) je 10. septembra 2024, v okviru Dneva inovativnosti, že 22. podelila nacionalna priznanja najbolj inovativnim podjetjem in inovatorjem v podjetjih in drugih organizacijah. Med nagrajenci so tudi inovatorji ETI-ja.
V četrtek 29.08 je v okviru GZS-ja, Zbornice elektroindustrije, potekal tradicionalni Dan slovenske elektroindustrije. Letos je bil še posebej močno ETI-jevsko obarvan, saj je naš direktor mag. Tomaž Berginc sodeloval na okrogli mizi o trendih v slovenski elektroindustriji, medtem ko je direktor razvoja mag. Gorazd Vrabič zainteresirani javnosti predstavil dve z zlato nagrado nagrajeni inovaciji iz regijskega tekmovanja: IR indikator C, Novi fotovoltaični varovalčnik ločilnik EFH 10/14 1500 V d.c. in Avtomatizacija proizvodnje inštalacijskega odklopnika ETIMAT P.
Zasavska gospodarska zbornica je na 28. podelitvi priznanj inovatorjem Zasavja podelila 7 zlatih in 13 srebrnih priznanj. ETI je tradicionalno bil zelo uspešen in dobil 3 zlata priznanja in kar 7 srebrnih. Na nacionalni nivo so se uvrstile 4 zlate inovacije od tega kar dve iz našega podjetja in sicer:
Slika 1: Slavnostna podelitev
Letošnje tradicionalno srečanje ETI-jevih štipendistov je potekalo v znamenju dobrodelnosti in skupnostne angažiranosti. Naši štipendisti, ki so bodoči sodelavci ETI-ja, so s timskim delom, kreativnostjo in iznajdljivostjo sestavili pet otroških koles, ki jih bomo podarili osnovnim šolam v lokalnih skupnostih.
Na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani (UL FE) se je odvila 10. Slovenska fotovoltaična konferenca, na kateri so se udeleženci seznanili z najnovejšimi dosežki, tehnologijami in dobrimi praksami. Slovenija je na področju fotovoltaike stopila v korak z državami, ki se zavedajo pomena obnovljivih virov energije in pospešeno širijo izgradnjo teh tehnologij.
Po besedah dekana UL FE, prof. dr. Marka Topiča, ki že od leta 2006 vodi Slovensko fotovoltaično konferenco smo, kar se tiče fotovoltaike, četudi so sedaj sončne elektrarne v velikem razmahu, šele na začetku poti njene vsesplošne uveljavitve.
ETI tudi v letošnjem letu za obiskovalce odpira svoja vrata in sicer v četrtek, 23.5.2024. Vodeni ogledi bodo potekali ob 11. in 16. uri na Izlakah. Ogledali si boste lahko popolnoma avtomatizirano proizvodno linijo inštalacijskih odklopnikov ETIMAT, pokazali pa vam bomo tudi, kako poteka proizvodnja varovalk, ostalih zaščitnih stikal, tehnične keramike in celo našo lastno proizvodnjo orodij in naprav.