Vpiši besede in poišči vsebino eg:
fuse,arrestor,00110115 technical...
Zadnja iskanja
Tehnična podpora
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ETI-jevi inovatorji med zmagovalci za najboljše regionalne inovacije leta 2023

Območna gospodarska zbornica je tudi letos podelila priznanja najbolj inovativnim podjetjem in posameznikom za izjemne prispevke na področju inovativnosti. Z veseljem sporočamo, da je bilo med prejemniki teh prestižnih nagrad kar nekaj zaposlenih v podjetju ETI. Njihova predanost in iznajdljivost sta ETI pognali v ospredje tehnološkega napredka in utrdili svoj položaj vodilnega na področju inovacij v Zasavju. Oglejmo si pobližje izjemne dosežke teh inovatorjev.

Zlati priznanji

Inovacija: Krožni proces zelene proizvodnje keramičnih mas z uporabo napovednega modela

Ta izjemna inovacija predstavlja metodo, ki uporablja surovo (nesintrano) odpadno keramično maso kot sekundarni material v proizvodnji keramičnih mas. Ključni element pri ugotavljanju njene ustreznosti je napovedni model, ki izračuna najverjetnejšo oceno mase keramike na podlagi različnih izmerjenih parametrov v različnih tehnoloških fazah. ETI-jeve pobude za krožno gospodarstvo so namenjene zmanjševanju odpadkov in hkrati njihovemu preoblikovanju v izdelek z dodano vrednostjo.
Inovatorji so Ines Bantan, Irena Ramšak, Nik Smrkolj in Franci Ocepek iz podjetja ETI Elektroelement d.o.o. in RC eNeM d.o.o., ter Matej Emin in Dr. Drejc Kopač iz podjetja Culmium d.o.o.
 

 

Inovacija: Inštalacijski odklopnik ETIMAT P6 in ETIMAT P10

Zlato nagrado je prejela tudi naša nova generacija inštalacijskih odklopnikov ETIMAT P z edinstveno tehnologijo kombiniranega termomagnetnega sprožnika, ki zagotavlja natančno in zanesljivo preobremenitveno proženje skozi celoten, podaljšan življenjski cikel inštalacijskega odklopnika. Inovatorji, ki stojijo za tem izjemnim izdelkom, so Domen Janc, Aleš Pograjc, Aljaž Smrkolj, Lucjan Strehar, Janez Škrabanja, Marko Petek, Tadej Drnovšek, mag. Miran Dolinšek in Matija Strehar.

 

Srebrna in bronasta priznanja

Inovacija: Obdelovalno vrtalni center NV osnov

Inovacija predstavlja velik napredek v proizvodnji specialnih NV osnov. Združuje povečano natančnost in zmogljivost v kompaktni enoti. Z naprednimi krmilnimi sistemi, povečanimi vrtilnimi hitrostmi orodij, optimiziranimi geometrijami svedrov in izboljšanim odsesavanjem prahu, izboljšuje delovne pogoje delavcev in zmanjšuje odpadke. Inovacija distancira položaj ETI-ja daleč pred konkurenco in utrdi njegov položaj vodilnega proizvajalca specialnih keramičnih NV osnov. To inovativno rešitev je omogočilo sodelovanje Janika Piklja, Francija Ocepka, Mateja Prnaverja, Simona Lebarja, Sama Urbanije in Damjana Strmljana iz podjetja ETI Elektroelement d.o.o. in RC eNeM d.o.o., ter Boštjana Švigelja iz podjetja Procesi, procesna avtomatizacija d.o.o., ter Francija Podbregarja iz DMM Kovinarstvo doo.

Inovacija: Triggy varovalka

Triggy varovalka predstavlja pomemben napredek v električni zaščiti baterij v električnih vozilih in tudi mednarodno zaščiteno blagovno znamko. Bistvo inovacije je hibridna rešitev, ki izhaja iz kombinacije pirotehničnega stikala in klasične varovalke. S sodelovanjem Saida Beganovića, Urbana Kosa in Braneta Lebarja je nastala prelomna inovacija, ki zagotavlja varnost in zanesljivost električnih vozil.

Inovacija: Robotska celica za izvajanje tokovnih preizkusov in žigosanja stikal KZS-2/4M

Inovativna robotska celica je močno izboljšala učinkovitost in natančnost trenutnih testov in postopkov žigosanja zaščitnih stikal na diferenčni tok z nadtokovno zaščito KZS-2/4M. Inovatorji tega projekta so Andraž Pušnik, Blaž Pleterski, Franci Smrkolj in Sandi Klinc.

Inovacija: Tandem talilnega vložka CH za zaščito fotovoltaičnih sistemov

Amadej Knez, Boštjan Pikelj, Miha Brvar in Uroš Polc so razvili talilne vložke CH za zaščito fotovoltaičnih sistemov. S pomočjo inovativnega načina spajanja so spojili dva posamezna talilna vložka in tako dobili tandem z dvakrat večjim nazivnim tokom, pri čemer so ohranili širino celotne rešitve zaščite fotovoltaičnih sistemov. S tem uporabnik privarčuje do 40% pri prostoru v električni omarici. V primerjavi z drugimi rešitvami, ki se pojavljajo na trgu si tako ETI pridobiva konkurenčno prednost.

Inovacija: Spletno interaktivno orodje ETIFUSE

ETIFUSE je spletno interaktivno orodje, ki poenostavi primerjavo in izbiro I/t karakteristik. Uporabniku prijazno orodje so razvili mag. Sabina Pešec, Anže Jerman in Klemen Sitar iz podjetja ETI Elektroelement d.o.o., skupaj z Urošem Kosom iz podjetja Valkire d.o.o.

Vsem inovatorjem izrekamo iskrene čestitke za izjemne prispevke in zaslužena priznanja. Njihova predanost in neomajna zavezanost inovacijam nista le pognali ETI v nove višave, ampak sta tudi pomembno prispevali k napredku regionalne industrije. Nestrpno pričakujemo prihodnje preboje, ki jih bodo ti inovatorji nedvomno prinesli in še naprej oblikovali naš svet na bolje.

 

 

Vaša košarica je prazna.
/images/video/NY2025/Greetings_sl-SI.pngsl-SI